Porozmawiajmy.com

08.10.2020

Wszystko zaczyna się od rozmowy… w tym jednym zdaniu kryje się cała idea projektu pt. „porozmawiajmy.com”. Platformy, na której po prostu rozmawiamy. O tym co ważne, o tym, co potrzebne, o tym co dotyczy każdego z nas.

 

 

Roczny pobyt poza krajem, pracą i system dość mocno zmienił moje postrzeganie rzeczywistości. Zdałem sobie sprawę jak bardzo wpadamy w pęd, zapominając o rzeczach naprawdę ważnych. Gubimy się w ciągłym biegu tracąc czas na siebie, drugą osobę wymianę opinii, myśli.

I na to wszystko pojawia się pandemia… odcięcie od świata, kontaktu z otoczeniem. Codzienność, w której jednym prawdziwym przyjacielem jest błyskający niebieskim światłem ekran monitora. To on zastąpił nam knajpę, kino, basen, spacer a nawet zwykłą wizytę w sklepie. Zamiast kontaktu z ludźmi zaczęliśmy wpatrywać się migający prostokącik, będący bramą do wszystkich tajemnic wszechświata. Tydzień po tygodniu, zaczęliśmy oswajać się z nową rzeczywistością a ja zacząłem czuć coraz większą potrzebę zwykłej ludzkiej rozmowy. Tej w życiu prywatnym i zawodowym. Co z tym fantem zrobić?
Naturalną ścieżką wydawałoby po prostu zadzwonić i porozmawiać. Skoro nie można na żywo, dlaczego by nie przenieść takiej rozmowy do świata sieci. A może pójść krok dalej i wpleść w rozmowę sprawy zawodowe. Podzielić się wiedzą posłuchać co do powiedzenia mają inni? Ludzie, którzy będąc ekspertami w swoich dziedzinach mają kompetencje, aby wypowiadać opinie, przedstawiać swoją rzeczywistość. Podzielić doświadczeniem a co najważniejsze chcą o tym  rozmawiać.

I tak powstał pomysł a tuż, po nim platforma porozmawiajmy.com. Strona pełna rozmów. Miejsce, gdzie rozmawiamy o przenikaniu się życia prywatnego i biznesu. Pogłębiamy naszą wiedzę słuchając innych.

Plan, decyzja, działanie a po nim godziny spędzone przed kamerą i mikrofonem. Kto mówił, że będzie łatwo? Okazuje się, iż praca polegająca na prowadzeniu rozmów nie jest prostą sprawą. Dużo łatwiej radzić innym niż stanąć przed mikrofonem samemu, spojrzeć w obiektyw a potem poprowadzić interesującą rozmowę. W tym wszystkim jedno jest najważniejsze…

Nie macie pojęcia ilu ciekawych ludzi poznałem i ile takie rozmowy dają mi radości i satysfakcji.

 

Może Cię także zainteresować

pozostale

Lista…