PGNiG Superliga

Data współpracy: 02.2017 - 09.2018

„Silni Razem”, gdy prezes Gontarek przedstawił nam pomysł na nowy claim Superligi wiedziałem, że to strzał w dziesiątkę. Czysty przekaz i wymowa wprost odwoływały się do sportu jakim jest Piłka Ręczna.

 

 

Można by powiedzieć, że hasło jest na tyle uniwersalne by pasować do większości dyscyplin drużynowych i z pewnością to prawda. Przecież każdy zespół potrzebuje ducha jedności, współpracy i wspólnej wiary w zwycięstwo. Nie ma możliwości aby bez tych cech mógł on wygrać walkę o najważniejsze stawki. Dlaczego? To chyba oczywiste, nawet największa gwiazda nie poradzi sobie bez zgranego teamu, który zawsze stanowi fundament sukcesu.

 

 

W przypadku piłki ręcznej jest to o tyle ważne iż mówimy o sporcie kontaktowym. W polskich grach nie ma drugiego, który tak bardzo narażałby na kontuzje i wymagał wyjątkowej siły od poszczególnych zawodników. Jak to się mówi, szczypiorniak nie jest sportem dla mięczaków. Aby móc się w nim odnaleźć musisz być silny, nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Musisz poradzić sobie z bólem, urazami, kontuzjami i dzikim spojrzeniem przeciwników. Od razu powiem, że nie jest to sport dla mnie. Z pełnym szacunkiem odnoszę się do zawodników ale sam nie chciałbym znaleźć się na boisku.

 

Dużo lepiej czułem się przygotowując koncepcję marketingową oraz budując od podstaw strategię tej sportowej marki. Przez prawie dwa lata stworzyliśmy zupełnie nowy produkt a o jego jakości może świadczyć nagroda przyznana przez Przegląd Sportowy. Jarek, który z ramienia Kiwi nadzorował i prowadził prace wykonał kawał naprawdę dobrej roboty. Wziął na siebie ciężar rozmów ze związkiem i klubami. Przeprowadził ich przez proces rozruchu a co więcej wyposażył w komplety niezbędnych narzędzi.

 

 

Kiedy na spotkaniach w związku oraz rozmowach ze sponsorem omawialiśmy dalsze kroki, wiedziałem, że dzięki zbudowanym przez niego fundamentom uda mi się przekonać prezesów do kilku bardziej odważnych decyzji. Efekty nie kazały na siebie długo czekać. Superliga dość szybko zajęła należne sobie miejsce a my z satysfakcją mogliśmy patrzyć jak kluby wdrażają przygotowane przez nas rozwiązania.

Projekty realizowane w ramach Agencji Kiwigroup.

 

 

Może Cię także zainteresować

pozostale

Lista…

pozostale

Porozmawiajmy.com